Penis Sertleştirici Hap, Sertleştirici Haplar, Sertleşme

Cialis Tadalafil penis sertleştirici hap erkek cinsel fonksiyon problemlerini (iktidarsızlık veya erektil disfonksiyon-ED) tedavi etmek için kullanılır. Cinsel uyarım ile birlikte, tadalafil, bir erkeğin ereksiyon almasına ve tutmasına yardımcı olmak için penise kan akışını artırarak çalışır.

Tadalafil ayrıca genişlemiş bir prostatın (iyi huylu prostat hiperplazisi-BPH) semptomlarını tedavi etmek için kullanılır. İdrar akışına başlamada güçlük, zayıf akıntı ve sık veya acilen idrar yapma ihtiyacı (gecenin ortasında dahil) gibi BPH semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur. Penis Sertleştirici Tadalafil’in prostat ve mesanedeki düz kasları gevşeterek çalıştığı düşünülmektedir.penis sertleştirici

Bu ilaç cinsel yolla bulaşan hastalıklara (HIV, hepatit B, gonore, sifiliz gibi) karşı koruma sağlamaz. Lateks prezervatif kullanmak gibi “güvenli seks” uygulayın. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Cialis penis sertleştirici hap nasıl kullanılır?

Tadalafil kullanmaya başlamadan önce ve her yedek alımınızda eczacınız tarafından sağlanan Hasta Bilgi Broşürünü okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Bu ilacı, doktorunuzun belirttiği gibi, yiyecekle birlikte veya yiyeceksiz ağızdan alın. Tadalafil’i günde bir kereden daha sık almayın.

Dozaj, tıbbi durumunuza, tedaviye yanıtınıza ve alabileceğiniz diğer ilaçlara dayanmaktadır. Kullandığınız tüm ürünlerden (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) doktorunuza ve eczacınıza söylediğinizden emin olun.

BPH semptomlarını tedavi etmek için, bu ilacı doktorunuz tarafından yönlendirildiği gibi, genellikle günde bir kez alın. BPH semptomlarını tedavi etmek için bu ilaçla finasteride alıyorsanız, bu ilacı ne kadar süre devam etmeniz gerektiği konusunda doktorunuzla konuşun.

Erektil disfonksiyon-ED’yi tedavi etmek için tadalafilin reçete edilmesinin 2 yolu vardır. Doktorunuz hangisini tadalafil almanın en iyi yolu olduğunu belirleyecektir. Dozunuz nasıl aldığınıza bağlı olduğundan doktorunuzun talimatlarını tam olarak izleyin. İlk yol, gerektiğinde, genellikle cinsel aktiviteden en az 30 dakika önce almaktır. Tadalafil’in cinsel sertleşme yetenek üzerindeki etkisi 36 saate kadar sürebilir.

ED’yi tedavi etmenin ikinci yolu, günde bir kez düzenli olarak tadalafil almaktır. Bu şekilde alırsanız, dozlarınız arasında istediğiniz zaman cinsel aktiviteyi deneyebilirsiniz.

Hem ED hem de BPH’yi tedavi etmek için tadalafil alıyorsanız, genellikle günde bir kez doktorunuz tarafından belirtilen şekilde alın. Dozlarınız arasında istediğiniz zaman cinsel aktiviteyi deneyebilirsiniz.

Sertleştirici hap ve sertleştirici haplar Tadalafil’i günde bir kez BPH, ED veya her ikisi için alıyorsanız, bundan en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak alın. Hatırlamanıza yardımcı olmak için her gün aynı saatte alın.

Durumunuz düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.

Etkileşimler

İlaç etkileşimleri ilaçlarınızın çalışma şeklini değiştirebilir veya ciddi yan etki riskinizi artırabilir. Bu belge olası tüm ilaç etkileşimlerini içermemektedir. Kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun (reçeteli / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) ve doktorunuzla ve eczacınızla paylaşın. Doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilacın dozunu başlatmayın, durdurmayın veya değiştirmeyin.

Bu ilaçla etkileşime girebilecek bir ürün: riociguat.

Tadalafil, nitratlarla birlikte kullanıldığında kan basıncınızda ciddi bir düşüşe neden olabilir, bu da baş dönmesine, bayılmaya ve nadiren kalp krizi veya inmeye yol açabilir. Aşağıdakilerden herhangi biriyle tadalafil kullanmayın: göğüs ağrısı / anjina (nitrogliserin, izosorbit gibi nitratlar) tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar, amil veya butil nitrit içeren “poppers” adı verilen eğlence ilaçları.

Ayrıca, genişlemiş bir prostat / BPH veya yüksek kan basıncını tedavi etmek için alfa bloker ilacı (doksazosin, tamsulosin gibi) alıyorsanız, kan basıncınız çok düşük olabilir ve bu da baş dönmesine veya bayılmaya neden olabilir. Doktorunuz daha düşük bir tadalafil dozuyla tedaviye başlayabilir veya düşük tansiyon riskinizi en aza indirmek için alfa bloker ilacınızı ayarlayabilir.

Diğer ilaçlar tadalafilin vücudunuzdan çıkarılmasını etkileyebilir, bu da tadalafilin nasıl çalıştığını etkileyebilir. Örnekler arasında azol antifungalleri (itrakonazol, ketokonazol gibi), makrolid antibiyotikleri (örneğin klaritromisin, eritromisin), HIV proteaz inhibitörleri (fosamprenavir, ritonavir gibi), hepatit C virüsü proteaz inhibitörleri (boceprevir, telaprevir gibi), rifampin, .

Bu ilacı tadalafil veya erektil disfonksiyon-ED veya pulmoner hipertansiyon (sildenafil, vardenafil gibi) tedavisinde kullanılan diğer benzer ilaçları içeren başka bir ürünle birlikte kullanmayın.

Diğer Konular

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın